Неділя, 28.02.2021, 12:23
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Вишнівчицька ЗОШ І-ІІІ ст

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [880]
Досягнення [27]
Досягнення учнів
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архів записів
Наше опитування
Ви навчались в Вишнівчицькій ЗОШ?
Всього відповідей: 268
Наші спонсори

Загородний Михайло Васильович

Герега Олександр Володимирович

Гута Іван Миколайович
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України
Чемеровецький районний методичний кабінет
Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Прогноз погоди

Трудове навчання

Все про деревину


Конкурс-змагання  для учнів 5-7 класів


Вступ : Всім відомо, що з давніх-давен ліс люди називають своїм другом. Всі знають, що людина дихає повітрям-киснем яке виробляє і очищає від шкідливих домішок дерева. А які гарні і зручні меблі виготовляють вправні руки майстра із різних порід дерев. Та й наші прадіди не уявляли свого життя без використання деревини. Будинок був збудований з колод дерева, меблі теж дерев’яні, знаряддя праці теж з дерева. А коли хотіли відпочити, теж не забували про свого «зеленого друга». Більшість інструментів були з дерева або мали дерев’яні деталі.
І тому, про дерева наш український народ складав дуже багато прислів’їв, приказок, загадок.


Конкурс №1 :  
 За дві хвилини кожна команда окремого класу повинна згадати як найбільше приказок, прислів'їв чи загадок про дерева.

За кожну відповідь судді-вчителі зараховують команді по одному балу.


Ви згадали у ваших відповідях багато назв дерев які ростуть у нас на Україні. Але цікаво знати скільки ви знаєте порід дерев взагалі : хвойних і листвяних, промислових і фруктових, місцевих і закордонної флори.


Конкурс №2 :  
 Командири команд по черзі називають породи дерев (черга визначається жеребкуванням).

За кожну відповідь судді-вчителі зараховують команді по одному балу. Якщо хтось з командирів повторюється або зупиняється з відповіддю – він вибуває з гри.
Добре попрацювали командири команд. А тепер конкурс для всієї команди. Разом з прислів’ями та приказками про красу та символізм дерев на Україні було складено безліч пісень та віршів. Так давайте разом поспіваємо.Конкурс №3 :  
 Кожна команда виконує українську пісню в якій говориться про дерево як невід’ємну частинку життя нашого народу.

Виконання пісень оцінюється за трибальною системою. Судді-вчителі оголошують результати проведених конкурсів.Дерево може мати природну красу. А якщо до нього торкнуться умілі руки майстра воно може перетворитися на прикрасу чи витвір мистецтва. Скільки для цього потрібно часу і вміння працювати різними інструментами. А чи знаєте ви столярні інструменти ми зараз перевіримо.


Конкурс №4 :  
 Кожна команда дає відповіді на запитання кросворда про столярні інструменти.

Судді-вчителі зараховують швидкість і правильність відповіді та оцінюють рішення кросворду по дванадцятибальній системі. Стрімко розвивається наука і техніка, технології та виробництво. І людина задумалась чи достатньо сили в дерева витримати його негосподарське відношення. І було розроблено багато технологій по збереженню лісів. Не дарма кажуть , що «кожна людина за своє життя повинна посадити дерево». Давайте не забувати про те, що ми з вами теж частинка природи.


Конкурс №5 :  
 По черзі командири дістають листки з запитаннями про виготовлення і використання в нашому житті фанери, ДСП і ДВП.

На відповідь дається півхвилини. Відповідь судді-вчителі оцінюють по дванадцятибальній системі.


Людина деревину сприймала не тільки як матеріал для використання, а й говорила з деревом як з рівним собі, як живим втіленням людської душі та складної долі. І так виникали загадкові, мудрі, цікаві легенди які український народ передавав з покоління в покоління. А чи знаєте ви їх, легенди про дерева.


Конкурс №6 :  
 Представники команд за одну хвилину повинні розповісти легенду про дерева.

Відповідь судді-вчителі оцінюють по дванадцятибальній системі. Оголошується загальний рахунок проведених конкурсів .Наші конкурси закінчились, і по оголошених результатах ми бачимо, хто яке місце зайняв.
На нашій планеті Земля є безліч див в природі. І людина яка є невід’ємною частиною природи вступає в змагання з нею. А тепер, коли відчули на собі ту шкідливість, недопустимість дій починаємо розуміти. Коли ми збережемо природу – ми збережемо самих себе. І не забувайте, що поряд вас чекає на ваше розуміння і допомогу «зелений друг людини» - ліс.


Професії моїх батьків


Ділова гра  для учнів 8 класу


Вступ : Покидаючи стіни рідної школи кожен із вас стану перед найбільшою проблемою кожної людини – правильний вибір професії з якою буде пов’язане все твоє життя. В рішенні цієї складної проблеми вам допоможуть уроки в школі і, звичайно, ваші батьки. Вони вже мають певну спеціальність в своїх професіях і їх думки є для вас досить вагомою. З їх розповіді ви дізнаєтеся про складності та переваги їх професій, дізнаєтеся як обрана професія впливає на склад життя людини. Тож ми чекаємо цікавих розповіді про професії ваших батьків щоб дізнатися як найбільше і досконаліше про різні професії. 


Завдання для команд :
1. Обрати для розповіді три професії.
2. Одягнути спецодяг відповідно обраним професіям.
3. Коротко розповісти про особливості даної професії, шляхи отримання навиків по оволодінню професією, умови роботи та середовища професії.


Підсумок : У світі безліч цікавих, складних, відповідальних професій. Своїми розповідями ви довели, що ви не тільки знаєте про особливості умов роботи ваших батьків, а й поважаєте їх за те, що вони є шанованими людьми в закладах де вони працюють. Ви поважаєте їх професії і , можливо, хтось із вас в майбутньому обере ту ж професію, і буде продовжувати сімейну професійну традицію. Хай вам щастить у виборі вашої майбутньої п