Неділя, 28.02.2021, 11:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Вишнівчицька ЗОШ І-ІІІ ст

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [880]
Досягнення [27]
Досягнення учнів
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архів записів
Наше опитування
Ви навчались в Вишнівчицькій ЗОШ?
Всього відповідей: 268
Наші спонсори

Загородний Михайло Васильович

Герега Олександр Володимирович

Гута Іван Миколайович
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України
Чемеровецький районний методичний кабінет
Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Прогноз погоди

Фізична культура та Захист Вітчизни

 Педагогічний колектив Вишнівчицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. С.М.Раєвського в своїй роботі по організації фізичного виховання учнівської молоді користується нормативно-правовою базою:

- Законом України „Про освіту”;
  - державною програмою „Фізичне виховання”;
  - цільовою комплексною програмою „Фізичне виховання - здоров”я нації”;
  - критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів;
  - постановами кабінету міністрів;
  - комплексною програмою формування навичок здорового способу життя 
  серед дітей та підлітків (за проектом „Діалог”);
  - методичними листами щодо викладання предмету;
  - цільовою комплексною програмою розвитку футболу.
  У відповідності з навчальними планами Міністерства освіти і науки України в школі введено за рахунок інваріантної складової третю годину уроку з фізичної культури на тиждень у початкових ( 1-3 ) класах. Охоплено третьою годиною 74 учні, що становить 31 % від загальної кількості учнів школи.
  З метою реалізації навчальної програми з фізичної культури у школі впроваджено урок фізичної культури з елементами футболу, яким охоплено 12% учнів школи.
  Для якісного проведення уроків з фізичної культури адміністрація шкли створює сприятливі умови для їх проведення. Згідно вимог санітарно – епідеміологічної служби складається розклад занять: уроки фізичної культури не ставляться спареними, в спортивному залі дотримується світловий та температурний режими. Постійно контролюються та вдосконалюються проведення занять з фізичної культури з учнями, які мають послаблений стан здоров’я.
  Враховуючи вимоги сьогодення, вчителі фізичної культури впроваджують в практику роботи елементи особистісно-зорієнтованого навчання та виховання підростаючого покоління, використовують активні та інтерактивні методи навчання.
  За результатами директорських контрольних робіт встановлено, що учні 3-4 класів виявили середній бал з предмету – 9.2, учні 5-9 класів - 8.6, учні 10-11 класів 8.4 бала, по школі середній бал становить 8.7 . Із 215 учнів 2-11 класів середній рівень навчальних досягнень виявило учнів, що становить % від загальної кількості учнів, високий рівень учнів, що становить % учнів.
  В школі культивуються такі види спорту як: легка атлетика, волейбол, футбол, настільний теніс, баскетбол з яких учні школи займають призові місця на районних змаганнях та є учасниками обласних змагань.

  В школі діє методичний кабінет, в якому зібрано такі матеріали:
- нормативні документи щодо викладання предметів;
- дані про педагогічних працівників;
- списки членів методичної колегії, матеріали роботи методичних об”єднань, динамічної групи;
- дані про школу;
- структура методичної роботи із всіма додатками;
- тематична картотека кожної наукової проблеми, яка реалізується в практику роботи колективу;
- перспективний та річний плани роботи школи із всіма додатками;
- матеріали діагностування вчителів;
- матеріали курсової перепідготовки вчителів;
- матеріали атестації вчителів.
  Протягом шести років в школі діє динамічна група „Здоров”я”. Метою роботи якої є:
- формування у вчителів, а через них у школярів здатності протистояти небезпечним проявам життя, створювати умови, які ведуть до здорового способу життя;
- розвиток особистості, яка будує свої погляди на основі таких людських цінностей, як цілеспрямованість, рішучість, твердість у протидії негативному тиску з боку ровесників;
- вихованню підростаючого покоління на принципах совісті, честі, почуття особистої та громадської відповідальності за себе та інших;
- попередження шкідливих звичок, формування здорового способу життя, впровадження в навчально - виховний процес досягнень науки, інноваційних технологій, ППД.

  План роботи динамічної групи 
  „ЗДОРОВ”Я”  

вересень

1. Обговорення і затвердження плану роботи динамічної групи на 2003-2004 навчальний рік.
2. Обговорення нормативно правової бази .
3. Розподіл доручень між членами групи.
4. Завдання членам групи: зробити підбірку літератури з теми: „Формування здорового способу життя учнівської молоді через призму українських звичаїв і традицій.

Грудень

1. Ведення здорового способу життя - основа краси, гарного настрою, довголіття.
2. Тютюн та організм. Фізіологічні наслідки паління.
3. Бережіть своє здоров”я. Перехрестя думок. Паління – „за”. Паління – „проти”.
4. Шкідливість вживання алкоголю та наркотиків.
  5. Підсумки заняття.


Лютий

1. Діяльність класного керівника ЗОНЗ з питань профілактики наркозалежності у дітей та підлітків.
2. Моральні переконання, як основа закріплення в учнівської молоді інтересу до занять фізичною культурою і спотом.
3. Робота з дітьми з ослабленим здоров”ям.
4. Профілактика стомлюваності. Валеологічні вимоги до уроку.
5. Підсумки заняття.

Квітень

1. Психічне здоров”я дорослих.
2. Розвиток фізичних можливостей людини.
3. Загартування організму.
4. Бесіда „ Як подолати стрес”.
5. Підсумки заняття.


  Травень
   
1. Оформлення методичних рекомендацій щодо роботи групи.
2. Дискусійний клуб „Наші надбання”.


  До складу групи входять: вчителі фізичної культури, основ безпеки життєдіяльності, педагог-організатор, заступник директора з виховної роботи, директор школи.
  Вчитель фізичної культури Сметанюк І.С є активним членом районної творчої групи вчителів фізичної культури. Він систематично виступає перед колегами із порадами, пропозиціями щодо докорінного поліпшення організації і якості проведення уроків фізичної культури, їх методичного забезпечення, ефективного їх проведення як основної форми, яка забезпечує всім учням зміцнення здоров”я, фізичного загартування, прищеплення навичок і потреби в повсякденних заняттях фізичними вправами. Враховуючи досвід роботи вчитель фізичного виховання Сметанюк І.С. підготував методичні рекомендації на допомогу молодому вчителю по питанню „ Основні завдання фізичного навчання підлітків”.
  Велика увага приділяється в школі фізкультурно – масовій роботі. Створено в школі спортивні гуртки, регулярно проводяться внутрішкільні змагання в залік шкільної спартакіади та програми „ Старти надій”, практикується регулярне проведення тижнів спорту, „Днів здоров”я”. 88 учнів, що становить 56 % учнів, що займаються в спортивних секціях з волейболу, настільного тенісу, футболу, легкої атлетики, баскетболу, туризму. 195 учнів, що становить 78 % взяли участь в обов”язкових змаганнях які проходять в школі:
- „ Перші кроки”;
- „ Старти надій”;
- „Веселі старти”;
- „Ранки здоров”я”;
- „Малі олімпійські ігри”;
- змагання за комплексними тестами оцінки стану підготовленості „Зміна”;
- змагання на призи кубу „Шкіряний м”яч”.
    
 За результатами щорічного медичного обстеження дітей та підлітків в порядку, що визначається основними нормативними документами про охорону здоро”я визначено основну групу та дітей із ослабленим здоров’ям. З метою пропаганди здорового способу життя щотижня в школі проводяться „Дні здоров”я” в яких беруть участь учні 1- 11 класів. Щодня, на уроках проводяться фізкультхвилинки, рухливі і спортивні ігри на перервах, години дозвілля на ГПД, з такою метою щоб кожна дитина щоденно була охоплена рухливою фізичною діяльністю.
  З метою оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків, на виконання розпорядження райдержадміністрації, та на основі наказу № 40 від 21.05.2003 року по відділу освіти Чемеровецької райдержадміністрації в школі організовуються оздоровчі поїздки та туристичні походи. Щороку учні школи перебувають в оздоровчому – наметовому таборі в с. Романівна. 
  Велика увага приділяється під час проведення уроків, спортивно – масової та фізкультурно – оздоровчої роботи з фізичної культури дотриманню правил техніки безпеки з метою запобігання травматизму. Вчителі проводять з учнями вступні та первинні інструктажі з техніки безпеки, інструктажі на кожному уроці, заповнюються відповідні журнали.
  Завдяки всім цим заходам в школі не має випадків травматизму, отриманих під час проведення уроків з фізичної культури та під час проведення спортивно-масової та фізкультурно оздоровчої роботи. За останні роки, завдяки цілеспрямованій роботі колективу по формуванню здорового способу життя в школі не виявлено масових захворювань на застудні захворювання, інфекційні захворювання та травматичних випадків.
  На підставі розпорядження райдержадміністрації №319 від 21.05.2003 року „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків в районі у 2003 році „, Програми відпочинку та оздоровлення дітей Чемеровецького району на період до 2008 року, затвердженої рішенням 8 сесії районної ради від 23.05. 2003 року №8, наказу №39 відділу освіти Чемеровецької райдержадміністрації в школі створені шкільні табори:
- пришкільний табір з денним перебуванням для учнів 1-4 класів;
- еколого-натуралістичний табір для учнів 5-6 класів;
- табір праці і відпочинку з денним перебуванням для учнів 7,8,10 класів;
Діти – сироти, напівсироти та діти з малозабезпечених сімей оздоровлені в Красноставському таборі.
Всього за літній період оздоровлено % учнів.

   

  З метою активної пропагандистської та агітаційної роботи в школі створено інформаційний куток, в якому знаходяться змінні фотостенди. Учні та вчителі- предметники знайомляться із новими матеріалами із інформаційно-методичних листів, які розміщені на стендах.
  Систематично проводяться в школі спортивні вечора до участі в яких запрошуються батьки, зокрема батьки брали участь у св”яткуванні Дня збройних сил України.
  Вчителі фізичної культури один раз на п”ять років проходять курсову перепідготовку при Хмельницькому обласному інституті післядипломної підготовки вчителів, підвищують свій фаховий та методичний рівень шляхом самоосвітньої роботи, участі у методичних об”єднаннях, участі у постійно діючих семінарах вчителів фізичного виховання на базі районного методичного кабінету.
  В школі працює два вчителя фізичної культури:

 
  За високу результативність у роботі Сметанюк Іван Степанович нагороджений :
- дипломом товариства сприяння обороні України;
- дипломом відділу з фізичної культури та спорту Чемеровецької райдержадміністрації;
- грамотою управління з питань фізичної культури і спорту Хмельницької облдержадміністрації;
- грамотами відділу освіти Чемеровецької райдержадміністрації.
   
  Відповідно до державної програми з фізичного виховання в школі створено спортивну базу, яка відповідає дитячому контингенту школи. Спортивна база школи нараховує: спортивний зал, спортивний майданчик, 2 футбольних поля, площадку для гри у волейбол та площадку для гри у баскетбол, гімнастичну стінку, канати, гімнастичні брусся, турніки, „коня „ для стрибків, гирі, волейбольні, баскетбольні та футбольні м”ячі.
 Однак школа забезпечена спортивним інвентарем на 70%.
 Підготовка спортивної бази школи до нового навчального року здійснюється силами працівників школи. Асигнування на поліпшення матеріально - спортивної бази навчального закладу здійснюється за рахунок спонсорської допомоги.
  Районною лікарнею постійно проводиться поглиблений медичний огляд учнівського контингенту навчального закладу, що визначається нормативними документами про охорону здоров”я. Даний огляд проводиться щороку у вересні місяці. За наслідками огляду визначаються учні, з якими вчителі займаються під час уроків за легшою програмою.
  Систематично працівниками дільником лікарні, районної лікарні, районної санітарно-епідеміологічної служби здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у навчальних кабінетах, за тижневим навантаженням учнів під час занять, затверджується розклад занять головним лікарем санітарно-епідеміологічної служби району.


  В річному плані роботи школи на 2006-2007 навчальний рік відмічено питання „ Фізичного виховання „ в окремому розділі та по інших розділах.Зокрема у розділі „Внутрішкільний контроль” виноситься питання „Фронтальний контоль за роботою вчителів фізичної культури”; у розділі „ Управління інноваційними процесами в школі „ виноситься питання „ Методичний фестиваль з відкритих уроків фізичної культури та ДПЮ”; у розділі „Система роботи з педкадрами „ розглядається питання „ Організація дотримання санітарно – гігієнічних вимог під час проведення уроків”; окремо виносяться питання військово – патріотичного виховання учнівської молоді у розділ „ Військово – патріотичне виховання”.
  Адміністрацією школи систематично проводиться облік відвідування уроків фізичної культури та позаурочної спортивно-масової роботи, масових заходів. Дані про учнів, які не прийшли в школу фіксуються у журналі „Обліку відвідування школи учнями”. 
  З метою контролю за викладанням предмету фізична культура керівниками школи розглядаються дані питання на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорі, видаються накази:
- 1999 рік, педрада №2 від 03.11 „ Роль школи та сім”ї в організації та здійснені цілеспрямованої планомірної роботи по збереженню та зміцненню здоров”я школяра”;
- 2004 рік, педрада №3 від 10.01 „ Забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їхнього здоров”я” на виконання цільової комплексної програми „Фізичне виховання - здоров”я нації”;
- наказ № від „ Про стан викладання фізичної культури в школі”.
- наказ № 122 від 29.12.2004 року « Про спортивно – масову роботу в школі»
- наказ № 112 від 29.11.205 року « Про систему роботи вчителя фізичного виховання Денисенка М.П. по проблемі реалізації Концепції школи сприяння здоров’ю»
- нарада при директорі „ Стан дотримання техніки безпеки в школі”.